הנגשת אתרים, חשיבותו לקידום אורגני – איך, מדוע ולמה?

הנגשת אתרי אינטרנט

כיום, רשת האינטרנט נהפכה לחלק אינטגרלי מחיינו, היות והיא מספקת לנו שירותים ומידע בכלל תחומי החיים – החל מבריאות ועד לתרבות. מסיבה זו, בעלי עסקים רבים מבצעים קידום אורגני לאתר האינטרנט שלהם. חשוב להבין כי האוכלוסייה ממנה מורכבים הגולשים שלנו אינה הומוגנית ברובה. למעשה, קיימים שלל סוגים של גולשים – חלקם בעלי מוגבלויות כאלה ואחרות, ומתוקף תפקידנו להנגיש גם עבורם את האתר שלנו. אתר נגיש יסייע לאנשים בעלי מוגבלויות ליהנות גם מהשירותים אותם אנו מציעים, וכמו כן גם במקסום ה"טראפיק" לאתר שלנו – עניין שיסייע, בתורו, בהעלאת ההכנסות של העסק. במילים אחרות: אתר נגיש יותר יסייע לקידום אורגני.

מהו אתר אינטרנט נגיש?

אתר אינטרנט נגיש היינו כל אתר המאפשר לאנשים עם מוגבלויות שונות לגלוש ולהתמצא בו, בכלל זה אנשים בעלי מוגבלות ראייה, שמיעה, מוגבלות שכלית, מוגבלות פיזית המקשה עליהם את תפעול העכבר או המקלדת וכדומה. עניין זה גם מעוגן בחוק, בסעיף 35 לתקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות. כדאי לדעת כי ניתן להנגיש גם את האתר כחלק מקידום אורגני, ולא רק לטובת קידום אורגני.


  רוצה לקבל פרטים? נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

  מה הקשר בין קידום אורגני להנגשת אתרים?

  מטרתו של קידום אורגני הינה, בפשטות, לגרום לאתר שלנו להופיע בתוצאות החיפוש הראשונות ביותר במנועי החיפוש השונים – בדגש על גוגל. כחלק מקידום אורגני, יוטמעו באתר טקסטים עם מילות מפתח מתאימות, וכמו כן ייעשה "שיפוץ" לכלל האתר – החל מהתוכן המופיע בו ועד לעיצובו, וזאת על מנת שנוכל לקבל את התוצאות האופטימליות ביותר. כחלק מפעולות קידום אורגני והנגשת אתרים, נוכל למשל להגדיל את גודלו של הטקסט באתר או לשנות את העיצוב כך שיהיה מתאים יותר עבור אנשים עם לקות ראייה. לחילופין, נוכל לצרף קבצי שמע לאתר, לטובת אנשים בעלי לקות ראייה חריפה יותר. דוגמה נוספת להנגשת אתרים היינה הוספת כתוביות לכל סרטון המופיע באתר, עבור אנשים בעלי לקות שמיעה. בכל מקרה, ככל שהאתר יהיה נגיש יותר עבור אנשים רבים יותר מכלל האוכלוסייה, כך התנועה בו תהיה גדולה יותר – עניין שיבטיח הכנסות גדולות יותר, וכמו כן את הקפצת האתר שלנו למקומות הגבוהים יותר במנועי החיפוש. באופן זה, נוכל לסייע בהצלחה לקידום אורגני.

   

  כיצד נוכל להנגיש בהצלחה את האתר שלנו לטובת קידום אורגני?

  קיימות שלל דרכים באמצעותן נוכל להנגיש את האתר שלנו. בבואנו לעשות כן, יש לתת את הדעת על מספר סוגי מוגבלויות:

  • אנשים בעלי מגבלת ראייה – החל ממגבלת ראייה קלה ועד לעיוורון מוחלט.
  • אנשים בעלי מוגבלות פיזית כלשהי – עבור בעלי מוגבלות פיזית, נרצה להגדיל את הכפתורים באתר או להימנע מצורך בלחיצות מרובות ומסורבלות על העכבר, שיקשו עליהם.
  • אנשים בעלי מוגבלות שכלית – החל מקשיי קריאה ודיסלקציה ועד לבעיות בהבנה.
  • אחרים – למשל גולשים אשר אינם מכירים את השפה, אנשים בעלי קושי בהתמצאות או בתפעול, טכנופובים וכדומה.

  השפעת הנגשת האתר לחלקים רבים יותר של האוכלוסייה היינה קריטית עבור קידום אורגני, שכן היא מסייעת בשיפור החשיפה לאתר במנועי החיפוש השונים.

  חוזר מתאריך 13.8.17 – התאמת נגישות לשירות – קישור

  תקציר מתוך איגוד האינטרנט הישראלי מיום 14.8.17 – קישור

  ואם אתם ממש מחפשים את תמצית הנתונים 🙂 אז הנה: "הקלות משמעותיות בתקנות נגישות אתרי אינטרנט"


   רוצה לקבל פרטים? נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

   0 תגובות

   השאירו תגובה

   Want to join the discussion?
   Feel free to contribute!

   כתיבת תגובה

   האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *